ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
Konkurs fotograficzny CEDEFOP - Pokaż swoje doświadczenia edukacyjne19 CZE 2017

Pokazać w obiektywie swoje doświadczenia edukacyjne - to cel konkursu fotograficznego CEDEFOP skierowanego do uczniów kształcenia i szkolenia zawodowego.

Zasady udziału w konkursie
Prace mogą nadsyłać tylko zespoły uczniów, składające się z 2–3 osób i nauczyciela/ opiekuna zespołu. Prace nadsyłane na konkurs powinny za pomocą 3–5 zdjęć opowiadać edukacyjną historię: doświadczenia związane z kształceniem i szkoleniem zawodowym. Wszystkie zgłoszenia konkursowe będą zamieszczone na instagramowym profilu CEDEFOP, z hashtagiem #CedefopPhotoAward [...]

Uwaga kandydaci do Technikum!18 CZE 2017

W dniu 07 lipca 2017r. od godz. 9.00 odbędą się badania lekarskie kandydatów do Technikum Leśnego wykonane przez lekarza medycyny pracy. Dla kandydatów chcących skorzystać z badań w 07.07.2017r. skierowania będą wydawane w dniu badania. Natomiast kandydatom badających się we własnym zakresie, skierowania będą wydawane do 04 lipca 2017r.

Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych7 CZE 2017

1 czerwca sportowa 11-osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Zawodach  w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka na stadionie w Piszu. Wszyscy zawodnicy zajmowali punktowane miejsca dzięki czemu w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 5 miejsce (na 10 zespołów) zdobywając łącznie 164 punkty. Dziękujemy, gratulujemy osiągnięć i prosimy o więcej w kolejnych rozgrywkach.

Konferencja podsumowująca roczny projekt "Użytkowanie zasobów leśnych - staże zawodowe w Niemczech"6 CZE 2017

31 maja odbyła się w naszej szkole konferencja stanowiąca podsumowanie rocznego projektu "Użytkowanie zasobów leśnych - staże zawodowe w Niemczech”, który był realizowany w ramach programu unijnego "Erasmus+”.

Naszą uroczystość zaszczycili bardzo ważni i równie sympatyczni goście: Poseł na Sejm RP Jerzy Gosiewski, Przewodnicząca Rady Powiatu Piskiego Irena Jatkowska, Wicestarosta Marek Wysocki, Sekretarz Powiatu Edyta Polak, Burmistrz Rucianego - Nidy Piotr Feliński, Zastępca Dyrektora RDLP w Białymstoku Piotr Karnasiewicz wraz z leśnikami z Nadleśnictw: Maskulińskie, Pisz i Drygały, Dyrektor PZEASiP w Piszu Dorota Darda z pracownikami, Dyrektor PUP w Piszu Marcin Kamiński, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Monika Zalewska i Agata Orzeł, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.

Wolontariusze Fundacji Kronenberga przy CITI Handlowy po raz kolejny w ZSL :)2 CZE 2017

Z ogromną radością informujemy, że już czwarty rok z rzędu mamy przyjemność gościć wolontariuszy Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym. W tym roku zamierzamy wspólnie zrealizować cztery projekty: "Ścieżka łucznicza”, "Klub pracy twórczej - reaktywacja ginących zawodów", "Ogród roślin miododajnych” oraz ,,Altana edukacyjna”. Wszystkie te projekty nierozerwalnie wiążą się z wcześniej realizowanymi przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowym projektami oraz z działalnością szkoły i pasjami młodzieży. Młodzi leśnicy uczą się szkółkarstwa na szkolnej szkółce leśnej, którą pomagali zakładać wolontariusze w ramach realizacji projektu "Młody leśnik", w "Mazurskim sadzie" uprawiamy drzewka owocowe, których nazwy kojarzą się ze smakiem dzieciństwa i przypominają tradycyjne gatunki jabłoni z sadu dziadka.

THEATRE - I LIKE IT! Konkurs plastyczny ART SHAKESPEARE1 CZE 2017

Ostatni punkt projektu programu English Teaching! Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym ART SHAKESPEARE. Wystarczy zilustrować dowolną sztukę Williama Shakespear'a lub pokazać co kojarzy Ci się z tą osobą. Wszystkie techniki są dozwolone, także grafika komputerowa czy fotografia. Konkurs trwa do 15 czerwca!

Najlepsze prace zostaną nagrodzone (również dobrą ocenę z języka angielskiego). Proszę zgłaszać się do Pani Doroty Sokołowskiej.

Wyniki konkursów: "Wiosenne obrazy" i "Bioróżnorodność mazurskich stawonogów"28 MAJ 2017

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów "Wiosenne obrazy" i "Bioróżnorodność mazurskich stawonogów".

Wyniki konkursu "Wiosenne obrazy"
Bioróżnorodność mazurskich stawonogów
Maszynoznawstwo leśne w praktyce - staże zawodowe w Niemczech28 MAJ 2017

Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem - Nidzie po raz trzeci uzyskał ze środków ERASMUS+ dofinansowanie organizacji staży zawodowych u niemieckiego partnera szkoły Niedersächsisches Forstliches Bildungszentrum w Seesen - Münchehof. Realizacja projektu pn. „Maszynoznawstwo leśne w praktyce - staże zawodowe w Niemczech” obejmować będzie organizację dwóch wyjazdów dla czteroosobowej grupy uczniów technikum leśnego Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem - Nidzie.

XVII MPL w Biegach na Orientację - nasza szkoła po raz kolejny Mistrzem Polski!26 MAJ 2017

19-20 maja w Spale rozegrane zostały XVIII Mistrzostwa Polski Leśników w Biegach na Orientację. Hasło tegorocznych Mistrzostw to "Zorientowani na las". Organizatorem tegorocznych Mistrzostw było Nadleśnictwo Spała. Podobnie jak w latach poprzednich na Mistrzostwa przyjechali leśnicy z całego kraju (przedstawiciele nadleśnictw, biur urządzania lasu, firm leśnych itp.) oraz uczniowie Szkół Leśnych z Goraja, Milicza, Białowieży, Tucholi i oczywiście Rucianego-Nidy. Nasz zespół tworzyła liczna ekipa uczniów klas I-IV pod opieką biegających nauczycieli - Mateusza Pańkowskiego i Marka Szczepańskiego.

VII Leśne Zawody Łucznicze 3D11 MAJ 2017

Wszystkich pasjonatów łucznictwa terenowego 3D serdecznie zapraszamy na VII Leśne Zawody Łucznicze 3D, które odbędą się przy Zespole Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie 3 czerwca 2017 roku.

Informacje oraz formularz rejestracyjny znajduja się na stronie www.wgldm.pl

Konkurs "Bioróżnorodność Mazurskich Stawonogów"3 MAJ 2017

Zapraszamy do udziału w konkursie "Bioróżnorodność Mazurskich Stawonogów" realizowanym w ramach projektu "Zazieleń Świat z Nami V", który uzyskał dofinansowanie z Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w konkursie grantowym 2017.
Konkurs polega na wykonaniu pracy w dowolnej technice plastycznej lub w w formie zdjęcia zgodnie z tematem celami konkursu i skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych (I-III i IV-VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Regulamin konkursu "Bioróżnorodność Mazurskich Stawonogów"
Budujemy nowe warsztaty!26 KWI 2017

"Budowa warsztatów szkolnych i wiaty magazynowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu jako inwestycja w branżowe szkolnictwo zawodowe" stanowi kolejny projekt inwestycyjny Powiatu Piskiego, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2014-2020.

Projekt znalazł się na 3 miejscu listy projektów zatwierdzonych 11 kwietnia przez Zarząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego do dofinansowania w ramach konkursu dla Działania 9.3 Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 9.3.1 Infrastruktura kształcenia zawodowego. Wnioski o dofinansowanie można było składać w okresie od 29.09-07.11.2016 r. Do konkursu złożono 13 projektów, z czego do oceny merytorycznej przekazano 12. Zarząd Województwa do dofinansowania zatwierdził jedynie 8 projektów, na łączną kwotę 26 451 216,30 zł, w tym kwotę wnioskowanego dofinansowania 21 973 847,21 zł [...]

Uczestnictwo w wykładzie "Zatrucia pszczół"11 KWI 2017

30 marca 2017 r. w sali konferencyjnej WMODR w Olsztynie odbył się wykład na temat "Zatrucia pszczół". Nasi szkolni pszczelarze zapoznali się podczas konferencji z takimi tematami jak: [...]

Udział naszych uczniów w Dniach Otwartych UWM w Olsztynie11 KWI 2017

Dnia 6 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbywaly się Dni Otwarte, podczas których grupa uczniów z naszej szkoły zwiedziła Wydział Leśny, Wydział Biologii, Wydział Nauk Humanistycznych oraz Katedrę Pszczelarską. W związku z tym, że w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowej Żywności, uczniowie odwiedzili Wydział Nauk o Żywności, gdzie mogli skosztować [...]

Konkurs "Wiosenne Obrazy"1 KWI 2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Wiosenne Obrazy" realizowanego w ramach projektu WIOSNA 2017, zgodnie z planem działań Organizatora z zakresu edukacji przyrodniczej. Kto może wziąć udział w naszym konkursie i na czym on polega?

Uczestnikiem może być każdy przedszkolak, uczeń lub osoba dorosła z terenu powiatu piskiego [...]

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 21 ... 23 ... >>Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 02-10-2018