ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
IX KUL
Kurs obsługi wysokospecjalistycznych maszyn typu Harwester i Forwarder8 CZE 2018

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuje, że kurs umiejętności zawodowych – obsługa wysokospecjalistycznych maszyn typu Harwester i Forwarder rozpoczyna się 16 czerwca 2018r.

Wszystkich Państwa zakwalifikowanych do wsparcia zapraszamy do Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie na godz. 08.00 (budynek szkoły, aula na parterze).

Zespół Projektowy

Wyniki rekrutacji na kurs drwal – operator7 CZE 2018

Uprzejmie informujemy, że w wyniku rekrutacji na kurs drwal – operator pilarki realizowany w ramach projektu pn. “Utworzenie branżowego centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego przy Zespole Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie” WSZYSCY kandydaci, którzy złożyli formularz zgłoszeniowy na ww. kurs zostali zakwalifikowani do wsparcia.

Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Dziecka - nasze osiągnięcia5 CZE 2018

30 maja 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu odbyły się "Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Dziecka", do których zgłosiło się ponad 150 zawodników, reprezentujących 7 szkół powiatu piskiego [...]

Dzień Otwarty w ZSL - 9 czerwca30 MAJ 2018

Dnia 9 czerwca odbędą się w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia istnienia szkoły. Postanowiliśmy również tego dnia zorganizować Dzień Otwarty, na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

W godzinach od 9.00 do 15.00 w szkole prezentowane będą stoiska informacyjne, na których będzie można poznać ofertę odukacyjną szkoły. Możliwe będzie również zwiedzanie szkoły, internatu, sali tradycji łowieckiej, sali symulatorów maszyn leśnych. W trakcie dnia otwartego odbędą się pokazy strzelectwa sportowego (broń sportowa, łuki).

Serdecznie zapraszamy!

Wyniki konkursu "Wiosenna radość"24 MAJ 2018

Komisja konkursowa wyłoniła prace nagrodzone w konkursie "Wiosenna radość" organizowanego w ramach projektu "Wiosna 2018". Na konkurs przesłano 102 prace przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z wielu placówek.

Wyniki konkursu dostępne są do pobrania TUTAJ

Rekrutacja na kurs DRWAL-OPERATOR PILARKI23 MAJ 2018

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że tylko do 25 maja br. potrwa rekrutacja do udziału w kursie DRWAL – OPERATOR PILARKI organizowanego w ramach projektu pn. "Utworzenie branżowego centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego przy Zespole Szkół Leśnych w Rucianem – Nidzie”. Kurs rozpocznie się 02 lipca 2018r. i prowadzony będzie przez doświadczonych wykładowców z poznańskiego Centrum Szkoleń Specjalistycznych ATJ s.c. Arkadiusz Tomczak, Tomasz Jelonek. Program zajęć, podobnie jak w poprzedniej edycji zgodny jest z ramowym podziałem materiału nauczania wprowadzonym Zarządzeniem Nr 41 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 2 lipca 1998 r. w sprawie ramowego programu kursu dla drwali – operatorów pilarki z zakresu wiedzy i umiejętności wymaganych do wykonywania zawodu. Kurs trwać będzie 144 godzin: 38 -zajęcia teoretyczne i 106 - zajęcia praktyczne (dla każdej 6-7 osobowej podgrupy).

Zachęcamy do udziału w projekcie!

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 87 423-11-28 lub/i 87 425-47-54

IX Leśne Zawody Łucznicze 3D Ruciane-Nida - Liga Północ12 MAJ 2018

Już 26 maja odbędą się IX Leśne Zawody Łucznicze 3D Ruciane-Nida - Liga Północ. Zapraszamy wszystki na wspólne strzelanie w naszych lasach.

Zabierzcie ze sobą całe rodziny i spędźcie ten weekend na Mazurach. W sobotę po zawodach warto odbyć relaksujący rejs po Jeziorze Nidzkim a później sprawdzić się w parku linowym w Rucianem. W niedzielę Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie (tam łuków nie zabieramy ze sobą), rejs kajakiem po przepięknej Krutyni, lub statkiem do Mikołajek. Warto też odwiedzić Galindię. Proponujemy noclegi w naszm SSM (rezerwacja pod numerem 604268419, strona http://ssm.zsl.org.pl).

Komunikat organizacyjny: http://wgldm.pl/zawody/terminy/zawody-w-2018r/124-ix-lesne-zawody-lucznicze-3d-ruciane-nida-26-052018
Rejestracja: http://wgldm.pl/zawody/rejestracja-do-zawodow/48-lesne-zawody-lucznicze-3d-ruciane-nida
Regulamin Ligi Północ: http://wgldm.pl/regulaminy/80-regulamin-ligi-polnoc
Regulamin zawodów 3D: http://wgldm.pl/regulaminy/89-regulamin-zawodow-3d

IV Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu26 KWI 2018

W  dniu 22.04.2018 odbył się  IV Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

Naszą szkolną sekcję łuczniczą  reprezentowali: Marysia Sokulska, Laura Jaworska, Monika Zęgota, Tomek Miszczak i Artur Okuniewicz. Opiekunem drużyny był Adam Wolski [...]

IX Zawody Młodych Leśników - Poznań 201826 KWI 2018

W  dniach 22-24.03.2018 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyły się IX Zawody Młodych Leśników. W trakcie zawodów rywalizowali ze sobą uczniowie szkół leśnych z Goraja, Milicza, Rucianego-Nidy, Rogozińca, Starościna, Tucholi oraz Warcina.
Honorowym patronatem zawody objęli JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jan Pikul oraz Dziekan Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Piotr Łakomy [...]

Warmińsko - Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - etap powiatowy26 KWI 2018

26 kwietnia 2018 r. w Piszu został przeprowadzony etap powiatowy Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Podczas rozgrywek uczestnicy rozwiązywali  testy teoretyczne oraz wykonywali zadania praktyczne polegające na: przygotowaniu pojazdu do jazdy, jeździe  motorowerem po torze przeszkód, jeździe sprawnościowej samochodem z tzw. "talerzem Stewarta", udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej 

Nasza reprezentacja w składzie: Jakub Piersa, Bartłomiej Sawicki, Szymon Makarewicz zajęła II miejsce. Dodatkowo Jakub Piersa zajął I miejsce indywidualnie w teście wiedzy. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę.

XLII OWiUR Leśnictwo - etap regionalny - sukces Adriana Stachelka26 KWI 2018

20 kwietnia 2018 r. na  Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których wzięło udział 160 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Na eliminacje centralne, które w czerwcu odbędą się we Wrocławiu, zakwalifikował się Adrian Stachelek, uczeń IV klasy Technikum Leśnego, zajmując II miejsce w bloku Leśnictwo.

Naszą szkołę reprezentowali również Krystian Kołodziejski oraz Mateusz Łada, którzy zajęli odpowiednio 7 i 9 miejsca. Diękujemy drużynie za wspaniałą postawę, a Adrianowi życzymy dalszych sukcesów we Wrocławiu.

Konkurs Ośmiu Wspaniałych11 KWI 2018

Paulina Zaborowska uczennica II klasy Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie została laureatką Powiatowego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Paulina działa społecznie na szeroką skalę. Jest wolontariuszką przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Rucianem-Nidzie. Organizuje i bierze udział w zajęciach z dziećmi i seniorami. Bierze czynny udział w akcjach Szlachetna Paczka, Góra Grosza i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Akcja Płazy - 201811 KWI 2018

We wtorek 27. marca ruszyła coroczna Akcja Płazy. w której wzięli udział Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie: Jakub Supiński, Laura Jaworska, Patrycja Piotrak, Dawid Polakowski, Dominik Wojsiat, Maciej Długozima, Magdalena Lewandowska, Daria Szczech, Agnieszka Olesińska, Szymon Kakowski z opiekunami Jolantą Tołwińską i Moniką Bastek. Przedsięwzięcie to ma na celu ratowanie płazów, które giną pod kołami samochodów podczas swej wiosennej migracji. Mazurski Park Krajobrazowy organizuje akcję przenoszenia płazów już od 2011 roku. Wzdłuż drogi do Krutyni (w okolicy Jeziora Krutyńskiego) montowane są specjalne, przenośne bariery (płotki), które zatrzymują wędrujące zwierzęta.

Akcja została poprzedzona prelekcją dotyczącą ochrony płazów poprowadzoną dla udczniów klas drugich przez pracowników parku w auli Zespołu Szkół Leśnych. Podczas inauguracji Akcji Płazy uczniowie ustawili bariery dla płazów. Po ukończeniu prac na młodzież czekało ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. Akcja przenoszenia płazów potrwa do końca maja, kiedy to ostatnie gatunki kończą swoją migrację.

Konkurs "Wiosenna radość"9 KWI 2018

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z sąsiadujących powiatów do udziału w konkursie "Wiosenna radość" organizowanego w ramach projektu "Wiosna 2018".

Prace konkursowe wykonane mogą być w dowolnej technice plastycznej, prezentujacej treści spójne z tematem konkursu. Do dzieła! :)

Prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu.

Rekrutacja do ZSL na rok szkolny 2018/20198 KWI 2018

Szanowni Państwo, zapraszamy do składania wniosków rekrutacyjnych do klas pierwszych w naszym Zespole Szkół Leśnych.

Harmonogram rekrutacji oraz oraz formularz wniosku dostępne są do pobrania na stronie REKRUTACJA 2018/2019.

Wypełnione wnioski (skany) można przysyłać pocztą elektroniczną na adres zsdilsz@wp.pl. W tym roku każdy wniosek zostanie opatrzony indywidualnym numerem, za pomocą którego będzie można odczytać informacje rekrutacyjne z list zamieszczanych na stronie internetowej.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... >>Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 22-11-2018