ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
2019/2020 2019/2020
Prezentacja PSWW HALLER w naszej szkole
2 LUT 2014

W ostatnim dniu zajęć przed feriami zimowymi do naszej szkoły zawitali przedstawiciele PSWW HALLER: Tomasz Formicki - dyrektor, Zdzisław Patrzałek - instruktor, Robert Kowalczyk - asystent instruktora, Dariusz Miksa - asystent instruktora, Bogdan Soja - przedstawiciel regionalny projektu oraz grupy uczniów z nauczycielami z ponadgimnazjalnych szkół powiatu piskiego - ZSZ w Piszu, z LO w Orzyszu i ZS w Białej Piskiej (ponad 100 osób).

Dyrektor Halina Pańkowska i Mirosław Filipowicz (nauczyciel ZSL, który zainicjował projekt w naszej szkole) powitali gości na apelu. Cele projektu i przebieg spotkania określił precyzyjnie Pan Tomasz Formicki. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i przemieścili się na konkretne zajęcia z walki wręcz, musztry i psychofizyki.
Po zajęciach wszyscy chętnie skorzystali z gorącego posiłku i herbaty. Na apelu podsumowującym spotkanie gorącymi brawami młodzież wyraziła swoje uznanie dla prowadzących zajęcia.

Uczniowie naszej szkoły zainteresowanie dłuższym udziałem w projekcie wyrazili przed spotkaniem 57 pisemnymi deklaracjami przystąpienia do sekcji specjalnej UKS „Technik Ruciane - Nida”, natomiast tuz po spotkaniu i po szybkich kontaktach telefonicznych z rodzicami aż 20 uczniów zadeklarowało udział w „kadrówce” w Urlach już 01 – 02.02.2014 r.

Na życzenie przedstawicieli PSWW HALLER dyrektor H. Pańkowska zapoznała gości z obiektami ZSL opowiadając przy okazji o historii szkoły oraz perspektywach dalszego rozwoju.Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida