ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl

Kolejny raz zdobyliśmy medale na Mistrzostwach Europy Leśników w BNO - EFOL 2019 w Czechach
3 WRZ 2019

Na 26th EFOL wyjechaliśmy samochodami 7-osobową grupą pod opieką Państwa Szczepańskich oraz Pana Mateusza Pańkowskiego. Podróż do Jablonca nad Nisou była męcząca, lecz gdy dotarliśmy do celu, widoki i wspaniały hotel wynagrodziły nam długą podróż. Pierwsze dwa dni spędziliśmy na zapoznaniu się z okolicą i terenem na którym najprawdopodobniej mieliśmy biegać. Teren okazał się trudny szczególnie dla nas gdyż wielkie góry nie są naszą codziennością. Codziennie rano budziliśmy się na śniadanie przyszykowane przez Panią Szczepańską, która równiesz przygotowywała obiady i kolacje.

 

Drużynę ZSL Ruciane-Nida, reprezentowali: Joanna Kowal, Wiktoria Mrówka, Paulina Zaborowska, Szymon Pieńkowski, Artur Głowacki, Arkadiusz Jakubczyk, Jakub Piersa, Mateusz Pańkowski i Marek Szczepański.

W środę odbył się sprint, trasa nie była łatwa wymagała ona dużo wysiłku i myślenia. Wielu naszych uczniów stanęło w tym dniu na podium. Po biegu odbyl sie uroczysty przemarsz okolo 15 narodowości wraz z flagami po Stadionie. Czuliśmy ogromną dumę mogąc reprezentować nasz kraj oraz szkołę w takim wydarzeniu.

 

Czwartego dnia odbył się bieg średni. Trasa okazała się naprawdę wyczerpująca. Podbieganie pod strome góry, zbieganie po śliskich zboczach wymagało od uczestników wiele poświęcenia. Tego dnia także udało się nam zdobyć kilka medali.

 

Kolejnego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę krajoznawczą. Ten dzien był bardzo wyczerpujący. Ponownie wspinaliśmy sie po stromych zboczach, ale nasze zmagania zostaly wynagrodzone przepieknymi widokami i niezapomnianymi wspomnieniami. Na koniec podróży zostalismy oprowadzeni po czeskiej browarni. W sobotę ostatnią etapem mistrzostw, w ktym się zmagaliśmy była sztafeta. Deszczowa pogoda nie rozpieszczała, ale mimo to dobrze się bawiliśmy i udało nam sie przywieźć do domu kolejne medale! Naszą nagrodą było wspólne wyjście na pizzę.

Zawody były idealną okazją aby wypróbować swoje siły i wytrzymałość. Podczas wyjazdu panowała przyjazna i ciepła atmosfera. Dzięki wsparciu i ciepłym słowom Pana Marka byliśmy zmotywowani do walki!Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida