ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl

XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację - znowu jesteśmy mistrzem polski szkół leśnych!
3 CZE 2019

25 i 26 maja 2019 w Kościerzynie i na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna reprezentacja szkoły uczestniczyła w XX Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację. W ciągu dwóch dni odbyły się dwa biegi – sprint po ulicach Kościerzyny oraz bieg mistrzowski w lasach nadleśnictwa. Nasza szkoła osiągnęła olbrzymi sukces, 10-ty raz z rzędu zdobywając mistrzostwo Polski szkół leśnych.

W skład szkolnej drużyny weszli: Mrówka Wiktoria, Kruk Laura, Żelaźniak Iwona, Kowal Joanna, Kęsik Katarzyna, Zaborowska Paulina, Fałtynowicz Emilia, Pieńkowski Szymon, Deptuła Bartosz, Jakubczyk Arkadiusz, Czerniewicz Łukasz, Głowacki Artur, Pańkowski Mateusz, Szczepański Marek.

Pierwszego dnia odbył się sprint ulicami Kościerzyny. Wyniki tego biegu nie zaliczały się do klasyfikacji szkół leśnych. Po zakończeniu biegu i podsumowaniu wyników, na rynku w Kościerzynie odbyło się wręczenie medali i nagród. Nasi zawodnicy zdobyli medale w następujących kategoriach:

  1. K-Junior - III miejsce - Zaborowska Paulina,
  2. M-Junior - III miejsce - Jakubczyk Arkadiusz,
  3. M-Nestor - I miejsce - Szczepański Marek.

Nasza szkoła otrzymała również wyjątkowe wyróżnienie od Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Biegu na Orientację Leśników za krzewienie miłości do lasu. Statuetkę "Orientatum Silvarum" odebrała Pani Dyrektor Halina Pańkowska.

Drugiego dnia wszyscy udaliśmy się do kościerzyńskich lasów na start biegu mistrzowskiego. Tym razem było dużo trudniej w porównaniu do biegu sprinterskiego. Dużo górek, dołków, bagna i gęstwina leśna mocno dały się niektórym we znaki. Ale nie nam. Wszyscy ukończyli bieg zdobywając bardzo ważne punkty w klasyfikacji szkół leśnych i bezpośrednio przyczynili się do uzyskania przez naszą reprezentację, dziesiątego z rzędu, tytułu Mistrza Polski Szkół Leśnych w Biegu na Orientację. Zdobyliśmy następujące medale:

  1. K20 - I miejsce - Zaborowska Paulina, III miejsce - Fałtynowicz Emilia,
  2. M21 - II miejsce - Jakubczyk Arkadiusz, III miejsce - Czerniewicz Łukasz,
  3. M65 - I miejsce - Szczepański Marek.

Pozostali zawodnicy punktowali zajmując następujące miejsca w swoich kategoriach: Mrówka Wiktoria - 7, Kruk Laura - 9, Żelaźniak Iwona - 12, Kowal Joanna - 14, Kęsik Katarzyna - 18, Pieńkowski Szymon - 4, Głowacki Artur - 4, Pańkowski Mateusz - 7.

Również tego dnia wręczono wyróżnienia dla osób szczególnie zaangażowanych w orientację sportową. Brązową Odznakę PZOS odebrał nasz trener Marek Szczepański. Odznakę tą otrzymał za zasługi dla orientacji sportowej, a w szczególności za działalność wychowawczą w szkole ukierunkowaną na BNO.

Teraz czekają nas przygotowania do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację, które odbędą w dniach 5-10 sierpnia w Jablonec nad Nysą w Czechach. Do honorowej reprezentacji polskich leśników, z naszej drużyny wybrani zostali: Zaborowska Paulina, Czerniewicz Łukasz, Jakubczyk Arkadiusz i Szczepański Marek.

Trzymajcie za nas kciuki!Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida