ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
X PPP
Kurs projektowania mebli z wykorzystaniem programów graficznych5 KWI 2019

Z przyjemnością informujemy, że udało nam się nawiązać współpracę z wykonawcą kursów projektowania i wykonywania mebli drewnianych. Kurs projektowania mebli z wykorzystaniem programów graficznych potrwa 50 godzin i prowadzony będzie w formie warsztatów przy komputerach. Program szkolenia obejmował będzie zagadnienia z zakresu: wprowadzenie do środowiska pracy i nauka funkcji programu, modelowanie 2D/3D, zasady wymiarowania mebli, tworzenie technicznej dokumentacji do produkcji/wyrobu mebla, tworzenie instrukcji złożenia mebla dla klienta.

Z kolei kurs wykonywania mebli drewnianych oraz małej architektury leśnej potrwa łącznie 100 godzin, 50 godzin zajęcia teoretyczne i 50 godzin zajęcia praktyczne. Cześć praktyczna prowadzona będzie w grupach 10 osobowych i zawierać będzie treści dotyczące wytwarzania wybranych mebli drewnianych i/lub elementów małej architektury leśnej. Zajęcia teoretyczne natomiast będą zawierały zagadnienia: BHP przy pracach stolarskich/meblarskich, charakterystyka i rodzaje drewna, w tym drewno jako materiał do wyrobu mebli i elementów małej architektury leśnej, narzędzia wykorzystywane w meblarstwie, teoretyczne aspekty związane z obróbką drewna, budowa mebli i elementów małej architektury wykonywanych z drewna, wymiarowanie i rysunek techniczny wykorzystywany w budowie mebli i elementów małej architektury.

Zapraszamy do udziału w kursach. Jako, że ich realizację planujemy rozpocząć w najbliższy weekend (15 kwietnia), czas rekrutacji jest ograniczony. Dlatego zgłoszenia przyjmujemy do 09 kwietnia 2019r. do godz. 15 :) Osoby, które podczas trwania projektu złożyły formularz zgłoszeniowy nie mają obowiązku ponownego zgłoszenia. Z tymi osobami będziemy kontaktować się w najbliższym czasie w celu potwierdzenia udziału w kursach :)

Przypomnijmy, że kursy stanowią ostatni etap realizacji projektu "Utworzenie branżowego centrum....". Dotychczas zorganizowaliśmy KKZ R.1 i R.14 oraz KUZ: obsługa wysokospecjalistycznych maszyn typu Harwester/Forwarder, kurs drwal - operator pilarki, brakarski i stosowania środków ochrony roślin.
Więcej informacji nt. kursów można uzyskać pod nr tel. 87 423-11-28, lub/i 87 425-47-54.

Zespół ProjektowyZespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 28-08-2019