ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
IX Leśne Zawody Łucznicze 3D Ruciane-Nida 13.10.201824 PAŹ 2018

W sobotę 13 października 2018 na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie z inicjatywy Zespołu Szkół Leśnych oraz UKS "Technik Ruciane-Nida" przy współpracy z Warmińską Grupą Łuczniczą i Stowarzyszeniem Warmia Archer odbyły się X Leśne Zawody Łucznicze 3D. Na zawody zjechali łucznicy z całej Polski.

Prezentowali oni różne rodzaje łuków od tradycyjnych po różnego rodzaju łuki bloczkowe. Stąd 12 kategorii wiekowych i sprzętowych. W rywalizacji mógł wziąć udział każdy - od dziecka poprzez młodzież po dorosłych kobiet i mężczyzn. Łucznicy mieli do przebycia ponad 5 km leśny szlak, wzdłuż którego rozstawione były gumowe przestrzenne figury 28  zwierząt- stąd nazwa 3D. Zawodnik oddając do figury strzał musiał samodzielnie ocenić odległość do celu. Podobnie jak tarcze strzeleckie figury mają zaznaczone obszary, w których trafienie skutkuje otrzymaniem określonej liczby punktów. Tego typu zawody to świetna zabawa zarówno dla osób, które bardzo na poważnie zajmują się startami w zawodach łuczniczych jak i dla amatorów.  

Przepiękna pogoda złotej polskiej jesieni zachęciła do licznego udziału w zawodach. Startowało ponad 100 zawodników. Wielu łuczników zaszczyciło nas swoją obecnością po raz dziesiąty, inni byli po raz pierwszy. Jest to dla nas tym bardziej miłe, gdyż często słyszeliśmy opinię, że po poprzednich zawodach nie wyobrażali sobie swoich startów bez "Rucianki".

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze zawody: Starostwu Powiatowemu w Piszu, Nadleśnictwu Maskulińskie, wszystkim osobom, które pomogły w organizacji zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy do Zawodników, bo to ich obecność napędza nas do działania, daje energię, entuzjazm i siłę do organizowania tego typu imprez.
Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 10-06-2019