ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423-11-28, zsdilsz@wp.pl
X PPP
VI Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w szachach28 LIS 2017

W dniach 14-17.11.2017r. Zespół Szkół Leśnych w Lesku po raz trzeci był organizatorem Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Szachach. W tym roku Honorowy Patronat nad zawodami objął Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, organizator Międzynarodowych Mistrzostw Polski Leśników w Szachach.

W turnieju drużynowym brały udział cztery Szkoły Leśne z: Białowieży, Rucianego-Nidy, Zagnańska i Leska, oraz dwie drużyny poza konkursem: Nadleśnictwo Lesko ( w składzie: Józef Kosiba, Stanisław Przytulski, Andrzej Buszta, Bronisław Chytła)  oraz Nauczyciele (w składzie: Włodzimierz Hackiewicz, Mirosław Kołomyjski, Marta Michalska).

Wyniki rywalizacji w turnieju drużynowym:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski - Zespoł Szkół Leśnych w Lesku
(skład drużyny: Kinga Kłys, Tomasz Marcinik, Hubert Dyndur)

II miejsce - Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku
(skład drużyny: Dawid Gwóźdź, Patryk Kołodziejski, Marcin Kosela)

III miejsce - Technikum Leśne w Białowieży
(skład drużyny: Adrian Kurowski, Mateusz Żuk, Aleksander Szabluk)

IV miejsce - Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
(skład drużyny: Emil Kosturkiewicz, Dominik Wanat, Konrad Bagiński

Po zakończeniu turnieju drużynowego rozpoczął się turniej indywidualny rozgrywany systemem "każdy z każdym" na dystansie 11 rund po 30 minut na zawodnika. Zmagania te zakończyły się dopiero następnego dnia. Sporą niespodziankę sprawiła uczennica Zespołu Szkół Leśnych w Lesku Kinga Kłys, która wygrała wszystkie 11 partii i tym samym otrzymała tytuł Mistrza Polski Szkół Leśnych w szachach.

Wyniki rywalizacji w turnieju indywidualnym:

I miejsce - Kinga Kłys z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku - 11 pkt
II miejsce - Mateusz Żuk z Technikum Leśnego w Białowieży - 8,5 pkt
III miejsce - Adrian Kurowski z Technikum Leśnego w Białowieży - 8 pkt

Szczegółowe wyniki turnieju indywidualnego można zobaczyć w serwisie www.chessarbiter.com

Ostatniego dnia zmagań dla wszystkich chętnych, odbyły się zawody w grze błyskawicznej, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 5 minut na zawodnika. Turniej ten wygrał Pan Stanisław Przytulski - pracownik Nadleśnictwa Lesko.

Czas poza rozgrywkami szachowymi wypełniony był atrakcjami turystyczno-rekreacyjnymi. Uczestnicy zwiedzili wnętrze, powstałej na Sanie największej zapory w Polsce, mierzącej 82 m wysokości i 664 m długości. Zapoznali się z fauną i florą lasów bieszczadzkich, zwiedzając Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie "Knieja" w Nowosiółkach. Podziwiali Bieszczady ze szczytu Kamionka 631 m n.p.m. znajdującego sie w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych, gdzie obecnie mieści się  Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy chętnie też korzystali z krytej pływalni "Aquarius" w Lesku.Aktualna pogoda - 15:00
4:59 0.0 km/h
20:19 WNW
26.9 °C 56 %
872.2 hPa 0.0 mm

Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie
ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida


Aktualizacja: 22-11-2018