W ramach aktualnie trwającego w naszej szkole projektu z zakresu edukacji ekologicznej "Zazieleń Świat z Nami III", jednym z realizowanych zadań jest konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczej pt "Drzewa w moim środowisku" skierowany do przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) z powiatu piskiego oraz powiatów graniczących.
Na konkurs wpłynęło 95 prac z następujących placówek:
Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie, Przedszkole nr 2 w Mrągowie, Przedszkole „Fantazja” w Szczytnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie, Zespół Szkolno-Wychowawczy w Okartowie, Szkoła Podstawowa nr 2 – Oddział Przedszkolny w Rucianem-Nidzie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rucianem-Nidzie, Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie.
Komisja w składzie:
- Jolanta Tołwińska
- Monika Bastek
- Teresa Sulewska
rozstrzygnęła konkurs plastyczny i oceniła prace w różnych kategoriach wiekowych (od 3 do 9 lat).
I wyróżnienia:
Kategoria 3 lata:
- Zuzanna Strzemieczna, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
Kategoria 4 lata:
- Emilia Marcińczyk, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
Kategoria 5 lat:
- Dominik Butler, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Dżesika Bolesta, Przedszkole nr 2 w Mrągowie
- Gabriela Fajrant, Przedszkole „Fantazja” w Szczytnie
- Nikola Ochelska, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Natalia Tomaszczyk, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Kornelia Brzeszczyk, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Alicja Rokosz, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Natalia Grabowska, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Zuzanna Okońska, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Anna Zelenay, Miejskie Przedszkole nr 1 „Bajka” w Szczytnie
Kategoria 6 lat:
- Kinga Wołkowicz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Iga Pływacz, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Magdalena Kosakowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Gabriela Białochleb, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Marcel Kurowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Kornelia Balcewicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Wiktoria Rusinek, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Kacper Emiliańczyk, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Natalia Żelazek, Zespół Szkół nr 1 w Mrągowie
Kategoria 7 lat:
- Szymon Wojewoda, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Zuzanna Jaźwińska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Kaja Balcewicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Szymon Tarasewicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Nikola Barańska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Nina Kaczyńska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
Kategoria 8 lat:
- Justyna Sadowska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Bartosz Rudnicki, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Wiktoria Prusik, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Karolina Sierzpowska, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Marysia Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
II wyróżnienia
Kategoria 4 lata:
- Iga Wielechowska, Przedszkole Publiczne nr 1 „Bajka” w Szczytnie
- Martyna Trzcińska, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Julia Marchewka, Zespół Szkolno-Wychowawczy w Okartowie
- Hanna Kalus, Zespół Szkolno-Wychowawczy w Okartowie
Kategoria 5 lat:
- Weronika Zybejka, Przedszkole Publiczne „Bajka” w Mrągowie
- Bartosz Borawski, Przedszkole Publiczne „Bajka” w Mrągowie
- Oliwia Karpińska, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Nela Abramczyk, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Wiktoria Szpakowska, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Jaś Choszczyk, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Liliana Fok, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Aleksandra Łuszczyńska, Przedszkole Miejskie nr 3 „Promyczek” w Szczytnie
- Mateusz Szekc, Przedszkole „Fantazja” w Szczytnie
- Zofia Kwik, Przedszkole „Fantazja” w Szczytnie
Kategoria 6 lat:
- Amelia Adamowska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Aleksandra Migdał, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Lena Maćkowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
- Magdalena Bożyk, Przedszkole Publiczne „Bajka” w Mrągowie
- Bartosz Sulewski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
Kategoria 7 lat:
- Maciej Suchocki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rucianem-Nidzie
- Natalia Bohdziewicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Gabriela Jary, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu
Kategoria 8 lat:
- Zofia Połniak, Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie
- Jakub Jaworski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Rucianem-Nidzie
- Ewelina Grądzka, Zespół Szkolno-Wychowawczy w Okartowie
Kategoria 9 lat:
- Oliwier Kundzicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
- Marianna Stasiewicz, Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie
Pozostali uczestnicy otrzymają nagrody za udział w konkursie.
Każde przedszkole i szkoła uczestniczące w konkursie otrzyma dodatkowo nagrodę niespodziankę.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkich uczestnikom za bardzo duże zainteresowanie konkursem.
Organizatorzy serdecznie dziękują Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za dofinansowanie w wysokości 5000 zł.